IDLOG Modülleri

Uluslararası Kara Nakliye Yazılımı

IDLOG, Lojistik sektörlerindeki kuruluşların tüm iş gereksinimlerini karşılayan, müşteri, tedarikçi ve iş ortakları ile ilişkilerini düzenleyen bir Kurumsal Kaynak Planlaması yazılımıdır. Tüm operasyon türlerinde komple ve parsiyel sipariş yönetimi, araç sefer yönetimi, sefer sürücü yönetimi, sürücü ve mazot hesapları takibi, tır karne yönetimi ve takibi, gelir & gider takipleri, kar & zarar analizleri, müşteri takibi ve yönetimi, sözleşme yönetimi, otomatik faturalama, çıkış ve varış ihbarnamelerinin otomatik olarak mail gönderilmesi ve benzeri işlemlerin hızlı ve eksiksiz bir şekilde gerçekleştirilmesi sağlanmaktadır.

Uluslararası Karayolu Taşımacılığı Modülünde, tüm müşteri ve tedarikçilerinizi aynı platform üzerinde toplayarak veri entegrasyonu yapmanız mümkündür. Ayrıca yazılımın web arayüzleri ile isterseniz müşterilerinizin araç rezervasyonu yapmasını veya yük takiplerini kolaylaştırabilirsiniz.

Detaylı Bilgi

Deniz Forwarder Yazılımı

Deniz Forwarder Modülünde tüm müşteri ve tedarikçilerinizi aynı platform üzerinde toplayarak veri entegrasyonu yapmanız mümkündür. Tedarikçinizden gelecek fatura ve sipariş kayıtlarının otomatik olarak sisteme alınması ile birlikte müşterinize ya komisyon bazlı ya da anlaşmalı özel bir fiyat üzerinden otomatik olarak fatura kesilmesini sağlayabilirsiniz. Modül, tüm operasyonel işlemlerinizi yürütürken aynı zamanda da maliverileriniz takip etmenizi sağlamaktadır. Ayrıca web arayüzleri ile hem müşterinizden sipariş almanızı hem de konteyner yüklemelerinizi yönetmenizmümkündür.

Web arayüzüyle fiyat yönetiminizi gerçekleştirirken, güvenli bir şekilde teklif alıp verebilir veya pazarlık etme imkanına da sahip olabilirsiniz. Böylelikle oluşturacağınız fiyat havuzu, dönemsel fiyat analizlerinizi de kolaylaştıracaktır.

Detaylı Bilgi

Uluslararası Hava Kargo Yazılımı

Hava Kargo Modülü; IATA / NON-IATA acentelerin ihracat, ithalat ve cari işlemlerinin ve kar- zarar hesaplarının en kolay ve hızlı şekilde yönetilmesini sağlamaktadır. Modül, gerek müşteri ve hava yolu şirketlerinin fiyat yönetimini gerekse operasyon yönetimini takip etmenizi sağlayarak, doğru ve hızlı bir faturalama sürecine olanak vermektedir.

Web arayüzleri ile müşterinizden sipariş almanızı ve alınan siparişin hava yolu şirketi ile paylaşmanızı sağlayarak, hızlı ve güvenilir bir platformda operasyon yönetimi gerçekleştirilmektedir. Aynı anda birçok fiyat teklifi talep edilmesi ve müşteriniz ile tekliflerinizin paylaşılması aşamasında da IDLOG Hava Kargo Web arayüzlerini kullanmanız mümkündür. Modül içerisinde tüm raporlar excel veya diğer formatlarda alınabilir, aynı zamanda birçok önemli raporunuzu da belirlediğiniz parametrelere göre müşterilerinize otomatik olarak e-mail yolu ile gönderebilirsiniz.

Detaylı Bilgi

Demiryolu Nakliye Yazılımı

Hammaddeden mamul maddeye, yedek parçadan otomobile, gıdadan beyaz eşyaya, yaptığınız tüm taşımaları sistemimizden takip edebilir ve yönetebilirsiniz.

Ulaşım sektörü içerisinde sürekli olarak kendini yenileyen, arayışlarını sürdüren ve gelişen teknolojiye ayak uyduran kuruluşumuz, lojistik sektörüne demiryolu taşımacılığına sistemsel gelişim imkanı sağlarken, diğer yandan yeniden yapılanmayla AB demiryollarına uyum noktasında gerekli yasal düzenlemeleri gerçekleştirmektedir.

Detaylı Bilgi

Yurtiçi Kara Nakliye Yazılımı

Yurtiçi Taşımacılık Modülünde bir çok projenizi ayrı ayrı yönetme imkanına sahip olduğunuz gibi aynı zamanda operasyonel ve mali verilerinizi takip edebilirsiniz.

Diğer modüllerimizde olduğu gibi şube veya grup bünyesinde bulunan tüm şirketleriniz için kullanılmaya uygun bir modüldür. Ayrıca modül içerisinde bir yandan operasyonel işlemlerinizi yürütürken diğer yandan özmal veya şirket sorumluluğunda bulunan kiralık araçlarınızın masraflarını ve mazot hesaplarını yapabilir, sürücü bazında harcamaları yönetebilirsiniz. Modülün web ara yüzleri ile müşterilerinizden sipariş alabilir, müşterilerinizin aldığınız siparişi takip etmesini sağlayabilir veya müşterileriniz ile veri entegrasyonu yaparak otomatik veri senkronizasyonu sağlayabilirsiniz

Modül, değişik mal cinslerine ve taşıma projelerine uygun çalışarak, şubeleriniz veya müşterileriniz bazında kar/zarar raporları oluşturmanızı sağlamaktadır. Ayrıca tüm taşımalarınızda verileri el terminalleri ile yöneterek isterseniz araç içerisinden de irsaliye basımını gerçekleştirebilirsiniz.

Detaylı Bilgi

Depo ve Antrepo Yazılımı

Depo ve Antrepo modülü ayrı ayrı kullanıldığı gibi, diğer modüllerde olduğu gibi kendi içerisinde bir veri entegrasyonuna sahiptir.

Modülde, depo içerisinde bulunan tüm raflarınızı otomatik olarak planlayarak mal kabul esnasında kullanıcıya en uygun yeri tarif ederek maksimum verimlilik sağlanması hedeflenmiştir.

Modülün Windows ara yüzleri dışında El terminalleri ile kullanılması mümkündür. Ayrıca web ara yüzleri ile müşterilerinize depo içerisinde bulunan ürünlerini göstererek buradan sipariş vermesini de sağlarken aynı zamanda depoya ürün göndermesini de gerçekleştirebilirsiniz. Tüm bu işlemlerin yanı sıra isterseniz müşterileriniz ile veri entegrasyonu yaparak otomatik haberleşme imkanına sahip olabilirsiniz. Modül içerisinde belirli süreli anlaşmalarınızı birçok parametreye göre yöneterek otomatik faturalamalar yapılmaktadır. Bu da operasyonel verimliliği arttırırken aynı zamanda doğru faturalama yapılmasını sağlamaktadır.

Detaylı Bilgi

3D Dinamik Optimizasyon Yazılımı

Lojistik optimizasyon sistemine yeni bir boyut kazandıran ID3OP; güzergah planlamanızı otomatik yaparken aynı zamanda yüklerin araca aktarılması işlemlerini de üç boyutlu olarak gerçekleştirmenizi sağlar.

ID3OP yük planlama sisteminde, parametric olarak tanımlanan araç doluluk oranına gore araç ve yük planlaması yapılır. Bu işlemi aynı zamanda üç boyutlu olarak, izleyebilir ve isterseniz müdahale edebilirsiniz. Böylelikle kullanıcı araç ve yük planlamasını maksimum verimlilikle gerçekleştirir.

ID3OP dinamik güzergah planlaması aracılığı ile, tonaj ve mesafe gibi optimizasyon kriterleri kullanılarak karlılık oranları arttırılabilmektedir. Sistem en kısa mesafede maksimum yükün taşınmasını planlamaktadır.

Detaylı Bilgi

IDCOM-Müşteri Sipariş Yönetim Yazılımı

Idlog yazımlarının, sipariş ve operasyon yönetimine yönelik olarak geliştirilen web tabanlı bilgi sistemidir. Müşterilerinizle iletişiminizi güçlendirmek, teknoloji konusunda prestijinizi artırmak ve en önemlisi e-iş süreçlerini başlatmak için IDCOM-Müşteri Sipariş Yönetim Sistemi firmanız için gerçek bir çözümdür. Operasyonel süreçlerde yaşanan zaman ve iş gücü kayıplarını en aza indirgeyerek firmanıza değer katabilrsiniz.

Web arayüzleri aracılığıyla müşterilere verilecek yetkilendirme ile sipariş girişnden teslimat aşamasına kadar olan tüm süreçler yönetilir. IDCOM modüler yapıya sahiptir(Kara, Hava ve Deniz Modülleri mevcuttur). Tüm sistem şifre korumalı sayfalar üzerinden çalışmaktadır.

Müşterileriniz ya da bayileriniz, yüklerin pozisyona aktarılmasını, araç planlamasını, yük statülerini, teslimat bilgilerini IDCOM ile takip edebilirler. Tüm bu işlemler sırasında e-posta ile haberleşme sağlanır. Kullanıcıların evrak alışverişi de system üzerinden yapılabilmektedir. Yük ve fatura onay sistemi ile faturalama öncesi haberleşme sağlanarak iletişim kaybı minimuma indirilir. Fatura takip ekranları ile fatura edilmemiş ya da edilmiş tüm yük bilgileri kolaylıkla takip edilebilir. Rapor ve takip ekranları ile sefer, yük , performans bilgileri gibi istenen kriterlerde raporlar oluşturulur.

Detaylı Bilgi

IDCAM-Müşteri Anlaşma Yönetim Yazılımı

Idlog yazımlarının, fiyat anlaşma yönetimine yönelik olarak geliştirilen web tabanlı bilgi sistemidir. Bu sistem ile; Müşterilerinizle ortak bir platformda buluşarak fiyat talebi alır ve tekliflerinizi iletebilirsiniz. IDCOM modüler yapıya sahiptir(Kara, Hava ve Deniz Modülleri mevcuttur). Tüm sistem şifre korumalı sayfalar üzerinden çalışmaktadır.

Web arayüzleri aracılığı ile müşterileriniz yeni fiyat taleplerini oluşturabilir ya da mevcut olan fiyat anlaşmalarını görüntüleyebilirler. Müşteri bazlı oluşan fiyat havuzlarında, fiyat geçmişleri tutularak analiz işlemleri kolaylaşır.

IDCAM, müşterilerinize önemli avantajlar sağlarken, firmanız için de tüm fiyat sisteminin güvenilir olarak yönetildiği bir arayüzdür. Müşterilerinize teklif verirken, fiyat havuzunuzda gerçekleşen tüm değişimleri görebilir, sistemde mevcut tüm fiyatlarınızı müşteri bazlı analiz ederek kar-zarar hesaplaması yapmanızı sağlar. Forwarder firmalar için de tüm fiyat alış-verişleri sistem sayesinde çok taraflı yönetilebilir. Aynı anda birden çok tedarikçiden fiyat talep edilebileceği gibi, birden çok müşteriye de fiyat teklifi iletilebilir. Tüm bu işlemler sırasında kullanıcılara e-posta ile bilgilendirmeler ve güncelliği dolan anlaşmalar için uyarılar gönderilebilir. Müşteriler tarafından onaylanan tüm anlaşmalar, otomatik fatura oluşturulurken sistem tarafından kullanılır.

Detaylı Bilgi

Araç Takip ve Filo Yönetim Yazılımı

Filo yönetimi modülü, yurtiçi nakliye modülü ile entegre olarak çalışarak, şirketinizin sahip olduğu özmal araçlarla yapılan seferlerin takibine ve maliyet hesaplamalarının kontrolünü daha etkin bir şekilde yönetmenize olanak sağlayarak, şirket karlılığınızı optimize etmenize yardımcı olmaktadır

Sistem ile filo yönetimi için gerekli bilgileri detaylı olarak kayıt altına alabilirsiniz (yakıt kayıtları, km takibi, sigortalar, kaza, ceza, sigorta bilgileri vs). Araçlar ile ilişkili plaka, şasi numaraları, model ,tip , motor, marka, ruhsat bilgileri,net ağırlık,istiap haddi,yükleme hacmi bilgileri, trafiğe çıkış tarihi ve benzeri ayrıntılı teknik bilgilerin yer aldığı araç sicil dosyalarının tutulmasını ve araç yüklenirken bu bilgilere istinaden otomatik denetimlerin yapılmasını sağlamış olursunuz. Ayrıca araçlara ait sigorta, trafik muayenesi, uygunluk belgesi ve benzeri süreli belgeler istenilen süre öncesinde kullanıcılara uyarı e-postaları/Sms gönderilerek bildirilir.

Fiili ya da standart maliyetler ile mazot giderleri sefere yansıtılarak, sefer ve araç maliyetleri ile ilgili istenilen detayda analiz ve raporlama alınabilir.

Detaylı Bilgi

Araç Bakım-Onarım Yazılımı

Özmal araçlarınıza ait tüm yedek parça değişimlerini, araç servis nedenleri ve meydana gelen maliyetleri ve yapılan iş ve işçilikleri Araç Bakım-onarım Yazılımı ile kontrol altına alabilirsiniz. Araçlara ait periyodik bakımları ve planlanamayan (arıza) masraf ve hareketleri izleyebilir; bunların sefer ve taşıma maliyetlerine yansıtılmasını sağlayabilirsiniz. Periyodik bakım planlarının tarih, km, saat, veya kilometre bazında araçlara kaydederek gerekli uyarıların önceden alınmasını sağlayabilirsiniz

Çekici ve treyler üzerindeki lastik bilgilerini ve yerleşim planlarını sistem içerisine kaydederek, lastik yönetiminizi kolaylaştırabilirsiniz.

Araçlara ait kayıtlı servis programları ile servis geçmişini, yedek parça ve işçilik bazında maliyetlerini kontrol altına alarak servis firmaları ve tedarikçilerle ilgili her türlü tarihçenin kayıt altında tutabilirsiniz.

Detaylı Bilgi

Lojistik Pazarlama ve Teklif Yazılımı

Bu modülümüz Karayolu Taşımacılığı alanında faaliyet gösteren firmaların pazarlama, satış ve müşteri ilişkileri yönetimlerini ilgili modüllerle entegre bir biçimde yürütmelerini sağlamaktadır.

Müşterilere veya potansiyel müşterilere istenilen formatta fiyat teklifi oluşturulur ve belge üzerinde çalışma koşulları da tanımlanarak, e-posta yolu ile gönderimi gerçekleştirilir ve daha sonrasında teklif takibinin yapılmasına imkan verir. Toplu tarife oluşturma fonksiyonu ile dönemsel fiyat değişiklikleri tek seferde tüm müşterilere gönderilebilir. Aday ve Potansiyel müşteri görüşmeleri kayıt altına alınarak, tarihsel hatırlatmalar ile müşteri görüşme yönetimi aktif olarak takip edilebilir. Müşteri firma tanımlamaları ile özel gün seçenekleri oluşturularak, hazırlanan içeriklerin mail ile otomatik gönderimi sağlanabilir.

Aynı zamanda firma yetkilileri bazında Sms aracılığıyla bu işlem gerçekleştirilebilir. Aday müşteri profilleri oluşturularak, firma bazında çalışılan lokasyonlar kayıt altına alınır. İlgili temsilcilerin görüşme ve teklif sonuçları performans raporları ile analiz edilebilir. Kabul edilen tekliflerin müşteri veya tedarikçi anlaşması olarak sistemde tanımlanması sağlanır.

Detaylı Bilgi

Uluslararası Akaryakıt Taşımacılığı Modülü Yazılımı

Akaryakıt lojistiği sektöründe faaliyet gösteren firmalara özel geliştirilmiş olan yazılım çözümlerimiz ile iş konusuna bağlı olarak yapılan tüm yükleme ve tahliye işlemlerinin yönetilmesi, tesis-tanker ve gemi tanımlamaları ile stok takiplerinin yapılması ve nakliye esnasında oluşabilecek firenin kontrol altına alınması için parametrik tanımlamalar ile müşteri-tedarikçi iş süreçlerinin kontrol altına alınması sağlanmaktadır.

Yükleme bilgilerine istinaden gerekli tüm evrakların, varış ve çıkış ihbarnamelerinin istenilen şablonda ve formatta alınması, e-posta aracılığıyla gönderilmesi sağlanır. Modül, tüm operasyonel işlemlerinizi yürütürken aynı zamanda da mali verileriniz takip etmenizi sağlamaktadır. Diğer Modüllerde olduğu gibi gelir ve gider faturalarınız sistemde oluşturularak ihtiyaç duyulan mali raporların alınması sağlanmaktadır.

Detaylı Bilgi


IDLOG Entegrasyonları

IDLOG modülleri arasında entegrasyon işlemleri yapılarak gerçek zamanlı elektronik veri alışverişi sağlanır. Bu sayede iş süreçlerini entegre ederek hizmet kalitesini ve iş gücü verimliliğini artırabilmektedir. Entegre edilen sistemler başlıca;

Müşterileriniz ve Tedarikçi Entegrasyonu

ERP sistemleri

Araç takip sistemleri

Akaryakıt istasyonları

Ödeme sistemleri

Müşteri ve Tedarikçi Sistem Entegrasyonu

IDLOG Modülleri ile Müşterileriniz ve Tedarikçileriniz arasında entegrasyon sağlayarak sipariş ve operasyon yönetim sisteminizi hızlı ve hatasız gerçekleştirme imkanına sahip olabilirsiniz.

Ayrıca IDLOG Web arayüzleri ile entegre olamayan Müşteri ve Tedarikçi operasyon yönetimini sağlayabilirsiniz.

 • Sipariş Entegrasyonu
 • Fatura Entegrasyonu
 • İş Emri

ERP Entegrasyonları

IDLOG modülleri ile entegre olarak çalışan bu uygulama aşağıdaki olanakları sağlamaktadır;

 • İş süreçlerinizi doğru ve eksiksiz takip edilir.
 • İşgücünden tasarruf edilir
 • Süreçlerinizi hızlandırabilir.
 • Hizmet kaliteniz ile müşteri memnuniyetini sağlayabilirsiniz.
Yazılımımız aşağıdaki programlar ile entegredir. Aynı zamanda farklı ERP Sistemleri ile de entegrasyon işlemleri gerçekleştirilmektedir.
 • Oracle
 • Sap
 • Logo
 • Eta
 • Mikro
 • Netsis
 • Uyumsoft
 • Araç Takip Entegrasyonları
 • Paracart
 • Yakıt İstasyon Entegrasyonları

Araç Takip Entegrasyonu Ne İşe Yarar?

 • Nakliye sipariş ve dağıtım kapasitesini arttırır.
 • Lojistik destek sağlar.
 • İş hacmini ve kalitesini yükseltir.
 • Zamandan ve yakıttan tasarruf sağlar.
 • Sürücü Performans değerlendirmesi yapılmasını sağlar.
 • Filonuzu takip etmenizi sağlar.
 • Sevkiyat kontrollerinizi yapmanızı sağlar.
 • Aracınız sabit mi / hareket halinde mi online izlemenizi sağlar.
 • Aracınızın geçmişe yönelik hareketlerini izlemenizi sağlar.
 • Araçlarınız için güzergâh planı oluşturmanızı ve bu planın dışına çıkıp çıkmadığını kontrol etmenizi sağlar.
 • Araçlarınıza hız ve sürat limitleri belirleyip, bu limitlerin dışına çıkıp çıkmadığını kontrol etmenizi sağlar.
 • Aracınızın değişen sıcaklıklarını kontrol altına almanızı sağlar.
 • Aracınızın mesai dışında kullanılıp kullanılmadığını sorgulayabilirsiniz.
 • Servis zamanı gelen araçlarınızda km. kontrolü yaparak servis zamanlarını kontrol edebilirsiniz.

Akaryakıt İstasyonu Entegrasyonu

Akaryakıt Entegrasyonu Ne İşe Yarar?

IDLOG Modülleri ile Müşterileriniz ve Tedarikçileriniz arasında entegrasyon sağlayarak sipariş ve operasyon yönetim sisteminizi hızlı ve hatasız gerçekleştirme imkanına sahip olabilirsiniz.

Ayrıca IDLOG Web arayüzleri ile entegre olamayan Müşteri ve Tedarikçi operasyon yönetimini sağlayabilirsiniz.

 • OPET
 • SHELL
 • PO
 • BP

Ödeme Sistemi Entegrasyonu

Ödeme entegrasyonu uygulaması ile para alış veriş işlemlerinizi hızlı ve güvenli bir sistem oluşturarak gerçekleştirebilirsiniz.

 • Tüm gelen ve giden para hareketler kayıt altında tutulur.
 • Karttan yapılan harcamalar sizin kontrolünüzde olur.
 • İş takibinizi kolaylaştırır.
 • Eksiksiz ve doğru hesaplamalar yapmanız sağlanır.
 • Lojistik Sistem Tasarımı & Strateji Oluşturma
 • İhtiyaç Analizi & Yazılım Planlaması
 • Donanım Analizi & Tedarik
 • Bağımsız Yazılımlar arası Entegrasyon Çözümleri
 • Bilgi Sistemleri Kolay Erişim ve Güvenlik Analizi & Çözümler

Özel Yazılım Projeleri

Özel Yazılım geliştirme ve entegrasyonu uygulamalarımızla, şirketlerin kurumsal değer elde etmek için yönettiği süreçleri yapılandırmalarına ve uygulamaya koymalarına yardımcı oluyoruz.

İhtiyaç Analizi & Yazılım Planlaması, Özel Tasarım Yazılım Geliştirme, Bağımsız Yazılımlar arası Entegrasyon Çözümleri hizmetleri sunuyoruz.

Araç Takip ve Filo Yönetimi

Idlog ERP Sistemi ile entegre çalışan Araç Takip ve Filo Yönetim Sistemi çözümleri ile yük optimizasyonu ve planlamasından başlayan tüm süreçlerin yönetilmesi ve ölçümlenmesi sağlanır.

Araç Takip ve Filo yönetim sistemi taşımanın başından sonuna kadar tüm süreçlerde verimlilik artışını amaçlayan bir yönetim sistemidir.

IDLOG Teknolojileri

IDLOG Lojistik Bilgi Yönetim Sistemi Lojistiğin bütün aşamalarını elektronik ortama taşıyan entegre bir çözümdür.

IDLOG yazılımları yurtiçi ve uluslararası karayolu, denizyolu, havayolu, demiryolu taşımacılığı ve depo, antrepo modüllerinden oluşmaktadır.

Lojistik Danışmanlığı

Sistematik bir yaklaşım ile Tedarik zinciri süreçlerinin iyileştirilmesi, iş süreçleri arası koordinasyonun sağlanması, performans yönetiminin güçlendirilmesi ve toplam maliyeti azaltacak stratejilerin geliştirilmesi gibi konularda kapsamlı çözümler üreten danışmanlık hizmetleri sunmaktayız.